Не допомагайте ворогу — не випалюйте суху рослинність!

 

 

В літній період, у зв’язку із підвищенням температурних показників, почастішали випадки спалювання населенням сухої рослинності, які можуть перерости у масштабні пожежі.

Необхідно суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці.

Пожежі призводять до помітного зниження родючості ґрунту. Від спалювання збіднюється ґрунт, а мінеральні речовини, які містяться в попелі, досить легко вимиваються поверхневими та ґрунтовими водами і лише незначна їх частина засвоюється рослинами.

 

Жертви вогню. Чому не можна спалювати суху траву - Дивись.info

 

Під час пожеж гине багато комах, їх личинки, дощові черв’яки та інші дрібні тварини, які приймають участь в процесах грунтоутворення. Дощові черв’яки в природі швидко переробляють суху траву, перетворюючи її в найцінніше добриво, вносячи його в глибину ґрунту до коріння рослин і одночасно роблять ґрунт пухким.

Випалювання сухого травостою викликає загибель кладок та знищення місць гніздування птахів, загибелі практично всіх тварин, що живуть у сухій траві або на поверхні ґрунту (зайці, їжаки, плазуни, земноводні). Хтось згорає, хтось задихається від диму.

Дим створює загрозу для здоров’я людей, алергіки його не переносять. Такий дим просто отруйний.

 

Не спалюйте суху траву! | Житомирська Міська Рада

 

Суха минулорічна трава – це безцінний продукт харчування, створений самою природою.

Найбільш екологічним є утилізація рослинності через компостування. Найціннішою характеристикою компосту є великий вміст у ньому необхідних рослинам хімічних сполук. Це пожива для ґрунту, адже 1 кг компосту в результаті дає до 8 кг ґрунтових бактерій. Це додаткова можливість відновлювати родючий шар ґрунту, гумус.

Компост потрібний не тільки для рослин, а й для мікроорганізмів, які живуть в грунті. Таким чином, даючи поживу для інших живих організмів в грунті, ми його покращуємо та збільшуємо цінність і тому отримуємо стабільні врожаї в наступні роки.

 

https://dsns.gov.ua/upload/1/6/5/0/0/8/5/mceu-65642084821679389095787.jpg

 

Важливо! 

В умовах повномасштабної війни в Україні такі пожежі стають додатковим навантаженням на фахівців ДСНС.

Замість ліквідації наслідків воєнної агресії рф і порятунку людей, надзвичайники змушені виїжджати на гасіння сухостою.